Micro Commercial Co
型号:
SMBJ5382B-TP
封装:
DO-214AA (SMB)
批次:
-
描述:
DIODE ZENER 140V 5W DO214AA
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.418
$0.418
10
$0.3591
$3.591
100
$0.24947
$24.947
500
$0.194788
$97.394
1000
$0.158318
$158.318
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Tolerance | ±5% |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DO-214AA (SMB) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500 nA @ 106 V |
| Series | - |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Power - Max | 5 W |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2 V @ 1 A |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 140 V |
| Mfr | Micro Commercial Co |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Impedance (Max) (Zzt) | 230 Ohms |
| Base Product Number | SMBJ5382 |