SMBJ64A-HR
Littelfuse Inc.
型号:
SMBJ64A-HR
封装:
DO-214AA (SMBJ)
描述:
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AA
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.9A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 71.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series SMBJ-HR
Type Zener
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 103V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V