SMBJ7.5A-M3/5B
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SMBJ7.5A-M3/5B
封装:
DO-214AA (SMBJ)
描述:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC DO214AA
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 46.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 8.33V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series TransZorb®
Type Zener
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 12.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 7.5V