SMBJ85CA-QH
Bourns Inc.
型号:
SMBJ85CA-QH
品牌:
Bourns Inc.
封装:
SMB (DO-214AA)
描述:
TVS DIODE 85VWM 137VC DO214AA
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.4A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 94.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMB (DO-214AA)
Series Automotive, AEC-Q101, SMBJ-Q
Type Zener
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 137V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 85V