SMBJLC20A
EIC SEMICONDUCTOR INC.
型号:
SMBJLC20A
描述:
LOW CAPACITANCE TRANSIENT VOLTAG
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 23V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series -
Type Zener
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V