SMC0805J471
NTE Electronics, Inc
型号:
SMC0805J471
描述:
CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 0805
库存 : 2988
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 50
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series SMC
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 470 pF