SMCG12A-M3/57T
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SMCG12A-M3/57T
封装:
SMCG (DO-215AB)
描述:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO215AB
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 75.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMCG (DO-215AB)
Series TransZorb®
Type Zener
Package / Case DO-215AB, SMC Gull Wing
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V