SMCG20AHE3/9AT
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SMCG20AHE3/9AT
封装:
SMCG (DO-215AB)
描述:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO215AB
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 46.3A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMCG (DO-215AB)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Package / Case DO-215AB, SMC Gull Wing
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V