SMCJ100AHM6G
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
SMCJ100AHM6G
封装:
DO-214AB (SMC)
描述:
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AB
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.7A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 111V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series Automotive, AEC-Q101, SMCJ
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 162V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 100V