首页 / TVS 二极管 / SMCJ130A-M3/9AT
minImg
SMCJ130A-M3/9AT
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SMCJ130A-M3/9AT
封装:
DO-214AB (SMC)
描述:
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AB
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 144V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series TransZorb®
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 209V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 130V