首页 / TVS 二极管 / SMCJ1.5KE510A-TP
minImg
SMCJ1.5KE510A-TP
Micro Commercial Co
型号:
SMCJ1.5KE510A-TP
封装:
SMC (DO-214AB)
描述:
TVS DIODE 434VWM 698VC DO214AB
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.1A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 485V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC (DO-214AB)
Series -
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 698V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 434V