SMCJ17A-HR
Littelfuse Inc.
型号:
SMCJ17A-HR
封装:
DO-214AB (SMCJ)
描述:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AB
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 54.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series SMCJ-HR
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V