SMCJ18CH
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
SMCJ18CH
描述:
1500W, 22.2V, 10%, BIDIRECTIONAL
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 48A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 20V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series Automotive, AEC-Q101, SMCJ
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V