首页 / TVS 二极管 / SMCJ26CA-AT/TR13
minImg
SMCJ26CA-AT/TR13
YAGEO
型号:
SMCJ26CA-AT/TR13
品牌:
YAGEO
封装:
DO-214AB (SMC)
描述:
SMCJ, DO-214AB, 26V, 42.1V, AUTO
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 35.7A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series Automotive, AEC-Q101, SMCJ-AT
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V