SMCJ40CA-TR
STMicroelectronics
型号:
SMCJ40CA-TR
封装:
SMC
描述:
TVS DIODE 40VWM 84VC SMC
库存 : 118
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 119A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 44.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC
Series SMCJ, TRANSIL™
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 84V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 40V