SMCJ78AHM3/H
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SMCJ78AHM3/H
封装:
DO-214AB (SMC)
描述:
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AB
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.9A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 86.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 126V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 78V