首页 / TVS 二极管 / SMCJ8.5A-E3/9AT
minImg
SMCJ8.5A-E3/9AT
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SMCJ8.5A-E3/9AT
封装:
DO-214AB (SMCJ)
描述:
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO214AB
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 104.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 9.44V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series TransZorb®
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8.5V