SMDA12C-5/TR13
Microchip Technology
型号:
SMDA12C-5/TR13
封装:
8-SO
描述:
TVS DIODE 12VWM 24VC 8-SO
用户指南
Bidirectional Channels 5
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 75pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 300W
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SO
Series TVSarray™
Type Zener
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V