WIMA
型号:
SMDID02470QA00KP00
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP FILM 0.047UF 10% 100VDC 2220
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.71
$1.71
10
$1.387
$13.87
50
$1.21049
$60.5245
100
$1.05906
$105.906
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 140°C |
| Dielectric Material | Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.150" (3.80mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Termination | Solder Pads |
| Lead Spacing | - |
| Size / Dimension | 0.224" L x 0.201" W (5.70mm x 5.10mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | - |
| Voltage Rating - DC | 100V |
| Package / Case | 2220 (5750 Metric) |
| Voltage Rating - AC | 63V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 0.047 µF |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |