SMDJ100C
Littelfuse Inc.
型号:
SMDJ100C
封装:
DO-214AB (SMCJ)
描述:
TVS DIODE 100VWM 170.1VC DO214AB
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 105.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series SMDJ
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 170.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 100V