SMDJ12CAHM6G
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
SMDJ12CAHM6G
封装:
DO-214AB (SMC)
描述:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AB
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 150.8A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series Automotive, AEC-Q101, SMDJ
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V