首页 / 薄膜电容器 / SMDTD04100VA00KS00
minImg
SMDTD04100VA00KS00
WIMA
型号:
SMDTD04100VA00KS00
品牌:
WIMA
描述:
CAP FILM 1UF 10% 100VDC 4030
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.209" (5.30mm)
Tolerance ±10%
Termination Solder Pads
Lead Spacing -
Size / Dimension 0.402" L x 0.299" W (10.20mm x 7.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series -
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case 4030 (10276 Metric)
Voltage Rating - AC 63V
Mfr WIMA
Capacitance 1 µF