SMF48A-M3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SMF48A-M3-18
封装:
DO-219AB (SMF)
描述:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMF
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 161pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 53.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-219AB (SMF)
Series eSMP®
Type Zener
Package / Case DO-219AB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V