首页 / 针座,公插针 / SMH100-LPSE-S50-SC-BK
minImg
SMH100-LPSE-S50-SC-BK
Sullins Connector Solutions
型号:
SMH100-LPSE-S50-SC-BK
描述:
CONN HEADER SMD 50POS 1MM
用户指南
Insulation Height 0.039" (1.00mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 1A
Features -
Pitch - Mating 0.039" (1.00mm)
Contact Length - Mating 0.065" (1.65mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 125°C