SMI6B-12-N-P5R
CUI Inc.
型号:
SMI6B-12-N-P5R
品牌:
CUI Inc.
描述:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CB Scheme, CCC, CSA, FCC, IEC, PSE, RCM, UL
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 1.85" L x 1.36" W x 1.04" H (47.0mm x 34.5mm x 26.4mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 500mA
Series SMI6B (6W)
Power (Watts) 6 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Cord Length 60.2" (1.53m)
Region Utilized North America
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 12V
Standard Number C22.2 No. 60950-1; 60950-1; 62368-1
Mfr CUI Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC