Lumex Opto/Components Inc.
型号:
SML-LX1206IC-TR
封装:
1206
批次:
-
描述:
LED RED CLEAR 1206 SMD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.3705
$0.3705
10
$0.2907
$2.907
100
$0.130435
$13.0435
500
$0.117819
$58.9095
1000
$0.096776
$96.776
请发送询价,我们将立即回复。

| Wavelength - Dominant | - |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 130° |
| Color | Red |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 1.50mm W |
| Millicandela Rating | 9mcd |
| Height (Max) | 1.10mm |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 1206 |
| Series | - |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Mfr | Lumex Opto/Components Inc. |
| Features | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V |
| Lens Color | Colorless |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Wavelength - Peak | 640nm |
| Base Product Number | SML-LX1206 |
| Lens Size | 2.00mm x 1.50mm |