Lumex Opto/Components Inc.
型号:
SML-LX2832SOC-TR
封装:
2832
批次:
-
描述:
LED ORANGE CLEAR 2832 SMD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.703
$0.703
10
$0.46075
$4.6075
100
$0.305045
$30.5045
1000
$0.235524
$235.524
请发送询价,我们将立即回复。

| Wavelength - Dominant | - |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 120° |
| Color | Orange |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W |
| Millicandela Rating | 300mcd |
| Height (Max) | 2.10mm |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 2832 |
| Series | - |
| Lens Style | Round with Flat Top |
| Package / Case | 2-PLCC |
| Mfr | Lumex Opto/Components Inc. |
| Features | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V |
| Lens Color | Colorless |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Wavelength - Peak | 610nm |
| Base Product Number | SML-LX2832 |
| Lens Size | 2.40mm Dia |