SMLJ15CA-QH
Bourns Inc.
型号:
SMLJ15CA-QH
品牌:
Bourns Inc.
封装:
DO-214AB (SMC)
描述:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMC
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 123A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series Automotive, AEC-Q101, SMLJ-Q
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V