SMLJ17AHE3-TP
Micro Commercial Co
型号:
SMLJ17AHE3-TP
封装:
SMC (DO-214AB)
描述:
Interface
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 106.6A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC (DO-214AB)
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V