SMPC12A-M3/86A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SMPC12A-M3/86A
封装:
TO-277A (SMPC)
描述:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC TO277A
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 75.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package TO-277A (SMPC)
Series TransZorb®, eSMP®
Type Zener
Package / Case TO-277, 3-PowerDFN
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V