SMZG3802B-E3/5B
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SMZG3802B-E3/5B
封装:
DO-215AA (SMBG)
描述:
DIODE ZENER 36V 1.5W DO215AA
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-215AA (SMBG)
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 27.4 V
Series -
Package / Case DO-215AA, SMB Gull Wing
Power - Max 1.5 W
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 36 V
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 38 Ohms