Texas Instruments
型号:
SN74ABT541BNSR
封装:
20-SO
批次:
-
描述:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V 20SO
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.425
$1.425
10
$1.2768
$12.768
25
$1.21182
$30.2955
100
$0.995315
$99.5315
250
$0.930392
$232.598
500
$0.822206
$411.103
1000
$0.649116
$649.116
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Input Type | - |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Output Type | 3-State |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-SO |
| Series | 74ABT |
| Package / Case | 20-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 74ABT541 |
| Current - Output High, Low | 32mA, 64mA |