Texas Instruments
型号:
SN74AUC1G04DCKR
封装:
SC-70-5
批次:
-
描述:
IC INVERTER 1CH 1-INP SC70-5
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.4465
$0.4465
10
$0.3857
$3.857
25
$0.36024
$9.006
100
$0.28823
$28.823
250
$0.267634
$66.9085
500
$0.226461
$113.2305
1000
$0.175
$175
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 1.9ns @ 2.5V, 30pF |
| Logic Type | Inverter |
| Input Logic Level - Low | 0V ~ 0.7V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Series | 74AUC |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Input Logic Level - High | 1.7V |
| Voltage - Supply | 0.8V ~ 2.7V |
| Number of Inputs | 1 |
| Mfr | Texas Instruments |
| Features | - |
| Number of Circuits | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Quiescent (Max) | 10 µA |
| Base Product Number | 74AUC1G04 |
| Current - Output High, Low | 9mA, 9mA |