SN74F38DG4
Texas Instruments
型号:
SN74F38DG4
封装:
14-SOIC
描述:
IC GATE NAND OPEN 4CH 2IN 14SOIC
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Max Propagation Delay @ V, Max CL 12.5ns @ 5V, 50pF
Logic Type NAND Gate
Input Logic Level - Low 0.8V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 14-SOIC
Series 74F
Package / Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Input Logic Level - High 2V
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Number of Inputs 2
Mfr Texas Instruments
Features Open Collector
Number of Circuits 4
Package Tube
Base Product Number 74F38
Current - Output High, Low -, 64mA