Texas Instruments
型号:
SN74HC157PWR
封装:
16-TSSOP
批次:
-
描述:
IC MULTIPLEXER 4 X 2:1 16TSSOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.456
$0.456
10
$0.39235
$3.9235
25
$0.36632
$9.158
100
$0.29317
$29.317
250
$0.272232
$68.058
500
$0.230337
$115.1685
1000
$0.177982
$177.982
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Independent Circuits | 1 |
| Circuit | 4 x 2:1 |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Series | 74HC |
| Type | Multiplexer |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 74HC157 |
| Current - Output High, Low | 7.8mA, 7.8mA |