Texas Instruments
型号:
SN74HC368N
封装:
16-PDIP
批次:
-
描述:
IC BUFFER INVERT 6V 16DIP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.8645
$0.8645
10
$0.77235
$7.7235
25
$0.73302
$18.3255
100
$0.602205
$60.2205
250
$0.562932
$140.733
500
$0.497458
$248.729
1000
$0.39273
$392.73
2500
$0.366548
$916.37
5000
$0.348222
$1741.11
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Input Type | - |
| Number of Bits per Element | 2, 4 (Hex) |
| Output Type | 3-State |
| Logic Type | Buffer, Inverting |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Series | 74HC |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Number of Elements | 2 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | 74HC368 |
| Current - Output High, Low | 7.8mA, 7.8mA |