Texas Instruments
型号:
SN74HCS238DYYR
封装:
16-SOT-23-THIN
批次:
-
描述:
IC LOGIC GATES
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
3000
$0.135308
$405.924
6000
$0.12711
$762.66
15000
$0.118902
$1783.53
30000
$0.10907
$3272.1
75000
$0.104966
$7872.45
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Independent Circuits | 1 |
| Circuit | 1 x 3:8 |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-SOT-23-THIN |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 74HCS |
| Type | Decoder/Demultiplexer |
| Package / Case | SOT-23-16 Thin, SOT-23 Variant |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 74HCS238 |
| Current - Output High, Low | 7.8mA, 7.8mA |