Texas Instruments
型号:
SN74LS74AN
封装:
14-PDIP
批次:
-
描述:
IC FF D-TYPE DUAL 1BIT 14DIP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.703
$0.703
25
$0.61256
$15.314
100
$0.49989
$49.989
500
$0.3952
$197.6
2500
$0.277438
$693.595
10000
$0.26068
$2606.8
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Clock Frequency | 33 MHz |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 25ns @ 2.5V, 15pF |
| Current - Quiescent (Iq) | 8 mA |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Output Type | Complementary |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Series | 74LS |
| Function | Set(Preset) and Reset |
| Type | D-Type |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Number of Elements | 2 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | 74LS74 |
| Current - Output High, Low | 400µA, 8mA |