SNJ54F74W
Texas Instruments
型号:
SNJ54F74W
封装:
14-CFP
描述:
DUAL POSITIVE-EDGE-TRIGGERED D-T
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Clock Frequency 145 MHz
Max Propagation Delay @ V, Max CL 8ns @ 5V, 50pF
Current - Quiescent (Iq) 16 mA
Number of Bits per Element 1
Output Type Complementary
Trigger Type Positive Edge
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 14-CFP
Series 54F
Function Set(Preset) and Reset
Type D-Type
Package / Case 14-CFlatPack
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Mfr Texas Instruments
Number of Elements 2
Package Tube
Current - Output High, Low 1mA, 20mA