CUI Devices
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.3155
$3.3155
10
$3.0077
$30.077
25
$2.84886
$71.2215
50
$2.78274
$139.137
100
$2.65012
$265.012
250
$2.318874
$579.7185
500
$2.252621
$1126.3105
1000
$1.921346
$1921.346
2500
$1.78884
$4472.1
请发送询价,我们将立即回复。

| Cable Opening | 0.315" (8.00mm) |
| Contact Material - Plating | Nickel |
| Housing Material | Brass |
| Body Color | Silver |
| Panel Hole Size | - |
| Current Rating (Amps) | 1 A |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Gender | Male |
| Product Status | Active |
| Internal Switch(s) | Does Not Contain Switch |
| Signal Lines | Stereo (3 Conductor, TRS) |
| Includes | 2 pcs - 1 Connector, 1 Cover |
| Industry Recognized Mating Diameter | 6.35mm (0.250", 1/4") - Headphone |
| Connector Type | Phone Plug |
| Mfr | CUI Devices |
| Contact Material | Brass |
| Features | Cover |
| Mating Length/Depth | 1.220" (31.00mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Number of Positions/Contacts | 3 Conductors, 3 Contacts |
| Termination | Solder |
| Shielding | Shielded |
| Thread Size | - |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Actual Diameter | 0.250" (6.35mm) |
| Series | - |
| Body Material | Brass |
| Insulation Color | Black |
| Package | Bag |