Littelfuse Inc.
型号:
SP0402U-ULC-01ETG
品牌:
封装:
0402/2DFN (1x0.60)
批次:
-
描述:
TVS DIODE 5VWM 9.2VC 0402/2DFN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.4275
$0.4275
10
$0.3192
$3.192
100
$0.19912
$19.912
500
$0.136211
$68.1055
1000
$0.104776
$104.776
2000
$0.094306
$188.612
5000
$0.089062
$445.31
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C (TA) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 2A (8/20µs) |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 0.2pF @ 1MHz |
| Voltage - Breakdown (Min) | 9V (Typ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power - Peak Pulse | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0402/2DFN (1x0.60) |
| Series | SPA® |
| Type | Zener |
| Package / Case | 0402 (1006 Metric) |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 9.2V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |