STMicroelectronics
型号:
SPC58NE84C3QMHAY
封装:
292-LFBGA (17x17)
批次:
-
描述:
IC MCU 32BIT 6MB FLASH 292LFBGA
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Core Processor | e200z4 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Speed | 180MHz |
| Program Memory Type | FLASH |
| RAM Size | 608K x 8 |
| Number of I/O | 64 |
| Peripherals | DMA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Oscillator Type | Internal |
| Supplier Device Package | 292-LFBGA (17x17) |
| EEPROM Size | 256K x 8 |
| Series | Automotive, AEC-Q100, SPC58 |
| Package / Case | 292-BGA |
| Core Size | 32-Bit Tri-Core |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Connectivity | CANbus, Ethernet, FlexRay, I²C, LINbus, SPI |
| Program Memory Size | 6MB (6M x 8) |
| Package | Tray |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.2V, 3.3V, 5V |
| Base Product Number | SPC58 |