SPD30N06S2L-13
Infineon Technologies
型号:
SPD30N06S2L-13
封装:
PG-TO252-3-11
描述:
MOSFET N-CH 55V 30A TO252-3
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2300 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 69 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 13mOhm @ 30A, 10V
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 80µA
Supplier Device Package PG-TO252-3-11
Drain to Source Voltage (Vdss) 55 V
Power Dissipation (Max) 136W (Tc)
Series OptiMOS™
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 30A (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V