SPM25-050-D48-C
Murata Power Solutions Inc.
型号:
SPM25-050-D48-C
描述:
DC DC CONVERTER 5V 25W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.6 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.00" L x 1.00" W x 0.41" H (25.4mm x 25.4mm x 10.4mm)
Product Status Last Time Buy
Current - Output (Max) 5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series SPM25 (25W)
Power (Watts) 25 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 91%