首页 / 固定电感器 / SPM4012T-1R0M-LR
minImg
SPM4012T-1R0M-LR
TDK Corporation
型号:
SPM4012T-1R0M-LR
描述:
FIXED IND 1UH 4.7A 36.3 MOHM SMD
库存 : 68
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 6.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.7 A
Shielding Shielded
Size / Dimension 0.173" L x 0.161" W (4.40mm x 4.10mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
DC Resistance (DCR) 36.3mOhm Max
Series SPM-LR
Inductance 1 µH