SPSX471M02R
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
SPSX471M02R
描述:
CAP ALUM POLY 470UF 20% 2V SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Surface Mount Land Size 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2 V
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 9mOhm
Series SPSX
Type Polymer
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Ripple Current @ High Frequency 3 A @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 470 µF