Knowles
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.931
$0.931
10
$0.7752
$7.752
25
$0.71858
$17.9645
50
$0.67678
$33.839
100
$0.6365
$63.65
500
$0.548663
$274.3315
1000
$0.513294
$513.294
请发送询价,我们将立即回复。

| Frequency Range | 100 Hz ~ 10 kHz |
| Shape | Rectangular |
| S/N Ratio | 62.5dB |
| Output Type | Analog |
| Termination | Solder Pads |
| Size / Dimension | 0.108" L x 0.073" W (2.75mm x 1.85mm) |
| Current - Supply | 60 µA |
| Voltage Range | 1.5 V ~ 3.6 V |
| Direction | Omnidirectional |
| Height (Max) | 0.039" (0.98mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Series | SiSonic™, Zero-Height Mic™, SPV |
| Type | MEMS (Silicon) |
| Sensitivity | -38dB ±3dB @ 94dB SPL |
| Mfr | Knowles |
| Port Location | Bottom |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Impedance | 400 Ohms |