首页 / 直流转换器 / SQ48T04120-NDC0G
minImg
SQ48T04120-NDC0G
Bel Power Solutions
型号:
SQ48T04120-NDC0G
描述:
DC DC CONVERTER 12V 48W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.30" L x 0.90" W x 0.26" H (58.4mm x 22.9mm x 6.6mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 4A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series SemiQ™ SQ48
Power (Watts) 48 W
Control Features Enable, Active Low
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/8 Brick
Efficiency 87%