首页 / 直流转换器 / SQE48T20120-NDB0G-S1
minImg
SQE48T20120-NDB0G-S1
Bel Power Solutions
型号:
SQE48T20120-NDB0G-S1
封装:
Eighth Brick
描述:
DC DC CONVERTER 12V 240W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.30" L x 0.90" W x 0.44" H (58.4mm x 22.8mm x 11.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 20A
Supplier Device Package Eighth Brick
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series SQE48 (240W)
Power (Watts) 240 W
Type Isolated Module
Package / Case Eighth Brick
Efficiency 94.2%