SQM25N15-52_GE3
Vishay Siliconix
型号:
SQM25N15-52_GE3
封装:
TO-263 (D²Pak)
描述:
MOSFET N-CH 150V 25A TO263
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2360 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 51 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 52mOhm @ 15A, 10V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Supplier Device Package TO-263 (D²Pak)
Drain to Source Voltage (Vdss) 150 V
Power Dissipation (Max) 107W (Tc)
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchFET®
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 25A (Tc)
Mfr Vishay Siliconix
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V